« Zpět na "Současné české výtvarné a mimické umění, Haifa, Izrael 2007"

Současné české výtvarné a mimické umění, Haifa, Izrael 2007

Display a Matrix

Výstava 3.6. – 30.6.2007

Lucie Svobodová, Jan Vičar
Kurátor výstavy Radek Wohlmuth

a

Muž, který se vrátil

Pantomimický recitál 3., 4. a 5.6.2007

Martin Sochor
Hudba Sylva Smejkalová

Galerie Havelka prezentuje projekt „Současné české výtvarné a mimické umění, Haifa, Izrael 2007“ v prestižním mezinárodním židovsko-arabském kulturním centru Beit Hagefen, Arab Jewish Cultural Center. Kurátor Radek Wohlmuth nazval výstavu dvou vynikajích českých grafiků Lucie Svobodové (1963) a Jana Vičara (1967) „Display a Matrix“. Nedílnou součástí projektu je pantomimický recitál Martina Sochora „Muž, který se vrátil“ s autorskou hudbou Sylvy Smejkalové.

Výstava a představení je uvedeno v rámci Arab Culture Month Festival 2007, kde se představí umělci i z Ramallahu, Gazy a také hosté z Belgie, Francie, Maroka a Kataru.

Beit Hagefen, Arab Jewish Cultural Center je velmi ojedinělé, stará se o mezináboženský dialog Židů a Arabů v Izraeli. Pořádá celoročně zajímavé výstavy a kulturní akce. Přivádí do nich lidi různých vyznání a různých náboženství.

Slavnostního zahájení se zúčastní osobnosti z kulturního a politického života Izraele a města Haify (paní Edita Daoud and Dr. Khaled, Robert Řehák, kulturní a tiskový atašé Velvyslanectví ČR v Tel Avivu, Rachel Metuki, ředitelka Kultury a Vzdělání města Haify, ředitelé centra Dr. Mordechaj Peri a Kasem Shaaban).

Galerie Havelka získala podporu při přípravě a realizaci projektu od Ministerstva kultury České republiky v Praze, Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu, Ministerstva zahraničí Izraele, firem Metrostav a Pramacom.

Všem patří velké poděkování za spolupráci při realizaci projektu.

Děkujeme.

Plakát festivalu „Měsic arabské kultury“

Upoutávka na akci „Současné české výtvarné a mimické umění“

Program festivalu „Měsíc arabské kultury“

N 50° 4' 58" E 14° 25' 10"